Gdy dziecko idzie do szkoły – czyli o zakupie biurka


19 maj 2017

Dziecko w wieku szkolnym potrzebuje odpowiednich mebli – przede wszystkim biurka, które pozwoli mu na wygodne odrabianie zadań domowych i swobodne wykonywanie prac, na przykład technicznych czy plastycznych. Wybór odpowiedniego biurka jest sprawą kluczową, tym bardziej, że jest to zwykle zakup na lata – chyba że ktoś z rozmysłem kupuje rzecz, którą niebawem planuje zmienić. Odpowiednie miejsce do nauki sprzyja lepszej koncentracji dziecka – co przekłada się na lepsze wyniki w szkole. Jakie zatem biurko będzie najlepsze dla malucha, który wkracza w świat edukacji?

drewniane biurko

Biurka dla dzieci powinny spełniać nie tylko rolę pożytecznego mebla, ale także być odpowiednio atrakcyjne wizualnie – w końcu maluch także pragnie mieć ładny pokoik, do którego zaprosi z zadowoleniem kolegów czy koleżanki. Prezentowane przez nas biurka wyróżniają się właśnie atrakcyjnością, połączoną z funkcjonalnością oraz wygodą. Wykonane zostały z toczonego drewna bukowego i z solidnej płyty MDF. Dzięki temu są także wytrzymałe, a to ważne – w końcu będą użytkowane przez dzieci! Warto dodać, że użyte w produkcji płyty MDF zostały pomalowane specjalną farbą ekologiczną, która czyni mebel odpornym na zarysowania.

Proponowane sprzęty to między innymi białe biurka dziecięce Dedekids. Model z serii Jamie wyróżnia się pojemnymi szufladami, w których każde dziecko może zmieścić wszystkie niezbędne rzeczy – zeszyty i wszystkie przybory szkolne. Z kolei model Emma jest bardzo pojemny, ale także posiada specjalną wstawkę przy zakończeniu biurka, która pozwala zabezpieczyć przed zsuwaniem się różnych przedmiotów – na przykład ołówków czy długopisów. Blaty z naszej kolekcji są też przystosowane do malowania – zatem dzieci mogą rozwijać swoje plastyczne talenty. Dzięki temu są to meble odpowiednie zarówno dla maluchów, które rozpoczynają dopiero edukację, jak i dla tych nieco starszych, którzy już uczęszczają do szkoły. Jest to więc zakup na lata, który na pewno się opłaci!