Dobierz łóżeczko do wieku dziecka. Przegląd łóżek dla dzieci


5 cze 2017

Łóżka dla dzieci

Łóżka dla małych dzieci posiadają na ogół szczebelki. Z czasem jednak maluchowi w takim  łóżku zaczyna być niewygodnie. Wówczas należy zakupić model łóżka odpowiedni dla starszych dzieci. W tym przypadku kluczowe znaczenie ma nie tylko wygląd, ale i funkcjonalność i bezpieczeństwo.

Łóżka dla dzieci - wykonanie

Dziecięce łóżko musi być stabilne i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Początkowo nie jest to miejsce jedynie do snu, ale też i do zabawy. Kiedy więc będzie wykonane ze słabej jakości elementów może dojść nawet do jego złamania.

Bezpieczne łóżko dla dziecka

Oprócz tego łóżko dla dzieci musi być dobrze wykończone. Wystające i ostre elementy wpływają niestety negatywnie na bezpieczeństwo malucha. Takie modele są jedynie zagrożeniem. Warto wybierać spośród klasycznych łóżek drewnianych.

Łóżka dla dzieci drewniane

 Łóżka z pełnego drewna są wytrzymałe i stabilne. Prezentują się estetycznie i sprawdzają się zarówno w pokoju przedszkolaka, jak i nastolatka. Funkcjonalne są modele z barierką, którą w razie potrzeby można łatwo wykręcić. Okazuje się, że takie łóżka nie są bardzo drogie. W sklepach spotkać można również modele mniej typowe np. w kształcie samochodu. Powstają z wycięcia płyty wiórowej. Dno takiego łóżka najczęściej wykonywane jest z wytrzymałego drewna sosnowego.

bezpieczne łóżko dziecięce

 Łóżka dla dzieci - cena

 Na rynku oczywiście spotkać można jeszcze inne, oryginalne łóżka. Ciekawą propozycją jest na pewno łóżko  w kształcie zamku ze zjeżdżalnią (łóżko piętrowe). W tym przypadku trzeba się jednak przygotować już na nieco większy wydatek. Poza tym takie łóżka szybko mogą się dziecku znudzić i nie są odpowiednie dla starszych pociech. Ten zakup warto więc dobrze przemyśleć.

 Łózka dla dzieci piętrowe

 Łóżka piętrowe to propozycja również dla jedynaków. W tym przypadku mają one formę antresoli. Na dole natomiast znajduje się miejsce do nauki czy schowek na zabawki i nie tylko. to ciekawy pomysł na zagospodarowanie przestrzeni w niewielkim pokoju. Łóżko piętrowe to również ciekawe rozwiązanie dla dwójki dzieci, które mają wspólny pokój. Jednak czasem pojawia się konflikt odnośnie tego gdzie kto śpi. Takie łóżka wykonuje się z drewna lub metalu. Podczas zakupu obowiązkowo trzeba sprawdzić jakość wykonania oraz mocowania. Od tego w końcu zależy bezpieczeństwo dzieci.

Na pewno każdy zakup trzeba też dobrze przemyśleć. Działanie pod wypływem chwili nie jest oczywiście wskazane. Warto zmierzyć rozmiar łóżka pod kątem wielkości pokoju malucha. Kluczem do sukcesu jest wybranie łóżka wygodnego i jednocześnie bezpiecznego dla dziecka.