Przydatne łóżka z szufladami do pokoju dziecięcego


11 maj 2017

Łóżko to najważniejszy mebel w każdej sypialni! Dla dzieci jest szczególnie ważne, ponieważ rozwijające się maluchy potrzebują wiele miejsca dla siebie, by odpocząć i właściwie się rozwijać. Łóżka z szufladami są ciekawym pomysłem, jako że pozwalają nieco ogarnąć pokój, uporządkować go (a na to zwykle wszyscy narzekają), a jednocześnie są nowoczesne i wygodne!

Łóżko z szufladami? Dla niektórych dziwnie to brzmi – tymczasem jest to bardzo ciekawe i rozsądne rozwiązanie. Łóżko jest ważnym przedmiotem w każdej sypialni, a w szufladkach pod nim można umieścić wiele niezbędnych rzeczy. Przestrzeń pod łóżkiem zwykle się marnuje, a przecież meble zawsze – a w pokoju kilkulatka szczególnie – powinny nie tylko ładnie się prezentować, ale także być funkcjonalne. Dzięki temu całą przestrzeń można właściwie zagospodarować – z korzyścią dla dziecka i dla porządku w jego pokoju!

Łóżko z szufladami dla dzieci - przydatne?

Łóżko z pojemnymi szufladami to sposób na utrzymanie w dziecięcym pokoju odpowiedniego porządku, z czego wielu rodziców skrzętnie korzysta. W podobnych pojemnikach można trzymać pościel, dodatkowe poduszki, ale również przechowywać w nich inne rzeczy – na przykład zabawki. Małe dzieci mają mnóstwo zabawek, które zwykle gromadzone są na podłodze, a jeśli się je nieumiejętnie pochowa, ciężko później coś maluchowi znaleźć. Im starsze dziecko, tym rzeczy przybywa – przecież do wszystkiego dochodzą jeszcze między innymi przybory szkolne, książki, zeszyty. Można oczywiście zdecydować się na specjalne pudełka, wkładane pod łóżko, jednak nigdy nie ma pewności, że się po nim zmieszczą – poza tym nie wyglądają już tak estetycznie jak łóżko z szufladami. Jeśli więc zależy nam na ładnym wyglądzie pokoju pociechy – a dba o to każdy rodzic – lepiej zdecydować się właśnie na łóżko wyposażone w szuflady.

Łóżko z szufladami - dla dziewczynki

Nawet małe dziecko ma już zwykle sprecyzowany własny gust, zatem kupując łóżko do pokoju dziecięcego – zwłaszcza do pokoju dziewczynki – trzeba wybierać bardzo rozważnie. Łóżko musi być estetyczne, ale również funkcjonalne, solidnie wykonane i przede wszystkim bezpieczne. Ważna jest też oczywiście cena – ale najtańsze łóżka tego typu można zakupić nawet za mniej niż 250 złotych! Jeśli jednak rodzice mogą wydać nieco więcej, za około 500 złotych można nabyć wspaniałe łóżka nie tylko z szufladą, lecz również wygodnym materacem. Wspaniałą propozycją jest łóżko z postaciami z ulubionych bajek – na przykład księżniczkami Disneya czy wróżkami. Najlepiej spytać dziecka, jaka postać będzie najlepsza – i wybrać łóżko, które przypadnie córce do gustu!

Łóżko z szufladami - dla chłopca

Każdy chłopiec marzy o wygodnym łóżku, w którym mógłby odpocząć po trudach intensywnie spędzanych dni. Zwykle to chłopcy bardziej lubią sport i dużo czasu spędzają na zewnątrz, grając w rozmaite gry. Po powrocie do domu chcą się ułożyć w wygodnym, bezpiecznym łóżku i spokojnie zasnąć. Będą zachwyceni, jeśli łóżko to będzie z ulubionym bohaterem, na przykład z bajki Cars czy Superman. Łóżko z szufladami jest w tym przypadku świetnym rozwiązaniem także dlatego, że w owych szufladach mogą pomieścić ulubione samochody, komiksy, albo gry. W ten sposób zyskają dodatkowe miejsce w szafie czy na półce. Dobre zagospodarowanie każdej części przestrzeni jest bardzo istotne w dziecięcym pokoju – zwłaszcza jeśli jakieś dziecko ma skłonności do bałaganiarstwa, ale tak naprawdę które nie ma? Jeśli zaś dziecko jest jeszcze małe i dopiero przyzwyczaja się do spania w swoim pokoiku, najlepiej wybrać łóżko z poręczą, która zapobiegnie wypadnięciu z niego w czasie snu.