Szafa dziecięca


8 maj 2017

Szafa do pokoju dziecięcego

Szafa to niezbędny mebel, by możliwe było utrzymanie czystości i porządku. To także niezbędny element pokoju dziecięcego, ponieważ nawet najmłodsi posiadają sporo ubrań, które należy przechowywać w odpowiednim ułożeniu. Z tego powodu trudno jest znaleźć mieszkanie, w którym nie znajdowałaby się chociaż jedna szafa. Wybierając odpowiednią szafę dziecięcą ma się jednak zazwyczaj wyższe wymagania.

Szafy dziecięce – przede wszystkim gwarancja jakości!

Szafy dla dzieci i młodzieży powinny być nie tylko funkcjonalne, ale i bezpieczne. Warto pamiętać, że najmłodsi w swoich pokojach są zazwyczaj bardzo aktywni. Warto więc zwrócić uwagę, by szafa dziecięca nie zawierała szklanych elementów. Zazwyczaj do budowy szafy wykorzystywane są płyty MDF. Krawędzie powinny zostać oklejone obrzeżem ABS, co często pozwala uniknąć poważniejszych obrażeń. Warto zwracać uwagę, by meble w pokoju dziecięcym były bardziej odporne na ogień. Ponadto nie powinny znaleźć się na nich elementy, które mogłyby być źródłem potencjalnych obrażeń. Lepiej więc zrezygnować z bardziej ozdobnym mebli na rzecz prostych, a bezpieczniejszych.

otwarta szafa

 

Funkcjonalność i design – szafa dla dziecka

Decydując się na zakup szafy dla dziecka należy mieć na uwadze, że tego typu meble mogą mieć różną formę i funkcjonalność. Szafa dziecięca może służyć wyłącznie do przechowywania ubrań, ale często ma również miejsce na biblioteczkę. Dlatego kupując tego typu mebel warto zadać sobie pytanie, czy nie lepiej kupić coś, co będzie służyło wiele lat. Decydując się na konkretny mebel warto jest zwrócić uwagę na jego kolorystykę – powinna pasować do barw dziecięcego lub młodzieżowego pokoju.